*18.11.2014

Tisková zpráva 18. 11. 2014

V hlavním městě Praha se během posledního listopadového týdne můžete těšit například na pondělní vernisáž 24. 11. od 18:00 k výstavě fotografií „Domov je doma“ od fotografa Patrika Pavlačíka. Fotografie zachycují běžný život rodin s dětmi s postižením. Vernisáž proběhne v příjemné Galerii Navrátil ve Vítkově ulici, v Karlíně. Pozvání přijal také olympionik a mistr světa ve vodním slalomu Vávra Hradilek a poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Stejná výstava i pondělní vernisáž proběhne ve stejném čase také v Ostravě v pasáži u Knihovny města Ostravy v ulici 28. října

12.11.2014

Tisková zpráva 1. 11. 2014

Kdo a jak pomáhá rodinám, které vychovávají doma dítě s postižením?  A jak se přidat?  To se dozví veřejnost během kampaně Týden rané péče. Již po sedmé se spojí pracoviště sociální služby raná péče při pořádání osvětové kampaně.

12.11.2014

Logo a banner Týdne rané péče 2014

Pokud byste nám chtěli pomoci rozšířit povědomí o Týdnu rané péče, můžete si stáhnout banner i logo kampaně a umístit jej na své stránky. 

13.11.2014

Komu fandí Vavřinec Hradilek?

„Dítě má vyrůstat doma se svými rodiči a sourozenci, to je bez debaty. Pokud se narodí dítě s postižením, je to pro rodinu velká zátěž a hrozí, že místo života v rodině skončí dítě v nějakém ústavu. Pro tyhle případy je tu ale raná péče, která pomáhá rodičům i dítěti s postižením jako každá jiná rodina. Proto fandím Týdnu rané péče – upozorňuje na důležitost služeb, které ochraňují to nejcennější, co máme.“

13.11.2014

Když se do rodiny narodí dítě s handicapem

V životě každé rodiny se občas stávají věci, kterým by se každá matka, otec i sourozenci raději vyhnuli. Někdy jsou to události malicherné, kdy dítě přinese domů špatné vysvědčení nebo si při všem svém dovádění rozbije koleno. Někteří z nás se dostanou do vážnější situace jako je rozvod rodičů či nemoc některého člena rodiny. Narození dítěte s postižením patří mezi ta složitá období, kdy doufáme, že se zkrátka probudíme ze snu a vše bude zase jako dříve.