*18.10.2016

10. listopadu 2016

Zlín

Výstava 10 let s Tamtamem na Moravě

Organizace Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s. již více jak 25 let poskytuje služby osobám se sluchovým postižením. Výstava 10 let s Tamtamem na Moravě přibližuje jednu ze služeb a to ranou péči. Jak již sám název napovídá, Raná péče pro Moravu a Slezsko působí na Moravě, tedy i ve Zlínském kraji již více než deset let. Při té příležitosti se olomoucké pracoviště rozhodlo uspořádat výstavu fotografií a přiblížit tak veřejnosti svou práci. Termín výstavy v listopadu 2016 byl zároveň spojen s Týdnem rané péče – osvětovou kampaní, která přibližuje veřejnosti služby rané péče.

Na 16-ti velkoformátových fotografiích, které jsou doplněny průvodními texty a informacemi a rané péči pro děti se sluchový postižením můžete vidět rodiny s dětmi s tímto postižením a jejich poradce rané péče. Fotografie byly pořízeny fotografkou Gabrielou Miklovou na pobytové akci pořádané Ranou péčí pro Moravu a Slezsko.

Přijměte, prosím, naše pozvání na tuto výstavu, která bude k vidění od 1.11. do 30.11.2016 ve 14. etáži (hejmanská etáž) Krajského úřadu Zlínského kraje, na tř. Tomáše Bati ve Zlíně.

Děkujeme vám za vaši podporu, Raná péče pro Moravu a Slezsko.

 

Benešov

Slavnostní zahájení a otevření detašovaného pracoviště Rané péče CSS Tloskov v Benešově

v 9:00, Tyršova č. 2064 pod Katastrálním úřadem  - v Domě s pečovateslkou službou.

 

Praha

Vernisáž unikátní výstavy „JSME TU, I KDYŽ NEVIDÍME“ (příběhy dětí s postižením ve fotografii), která se koná ve čtvrtek  od 18 hodin v Galerii Velehradská, Velehradská 26, Praha 3. V programu vystoupí zpěvačka Bára Zmeková.
Výstava je otevřena v pracovní dny od 9 do 16 hodin, v pátek do 15 hodin, a to až do 31. prosince 2016. Výstave se koná v rámci Týdne rané péče.

Pozvánka

 

Pardubice

 Výstava v Integračním centru Kosatec

Téma: Volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi s postižením

Výstava v Café Apatyka

Téma: Co je to služba raná péče a jaké další aktivity nabízí Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s.?

 

Olomouc

O.li.v.y

Nenechte si ujít benefiční show Olomoucké ligy v improvizaci. „O.li.v.y“ nám nabídnou zábavný kulturní zážitek, který můžeme po představení společně vstřebávat na následné afterparty.

Kdy: 10.11. od 19.hod

Kde: U-klub - Šmeralova 12, Olomouc

Pozvánka

 

Brno

ZÁŽITKOVÁ KAVÁRNA "NEVIDÍM A PŘESTO MI CHUTNÁ":

KDY A KDE: 10. 11. od 16:00 - 20:00, Fresh Freaks Bistro, Lidická 46, Brno

Pojďte si vyzkoušet, jaké je to jíst a pít s klapkami na očích, cena akce: 200 Kč; svou účastí podpoříte službu ranou péči ve výši 150 Kč z menu. Rezervace na čísle: 739 079 222 anebo na e-mailu: info@freshfreaks.cz. V rámci podpory Střediska rané péče SPRP Brno zde budou také vystaveny fotky z klientských rodin nafocené fotografem Vojtěchem Slámou.

Pozvánka

 

Brno

PŘEDNÁŠKA PRO STUDENTY PEDAGOGICKÉ FAKULTY MASARYKOVY UNIVERZITY:

KDY A KDE: 9. 11. od 17:00, Pedagogická fakulta, Poříčí 9, Brno

Přednáška poradkyň rané péče pro studenty se specializací více vad na PED MUNI

Pozvánka

 

Jihlava

výstava  „25 let Střediska rané péče SPRP Brno“ v Městské knihovně Jihlava

V Městské knihovně Jihlava bude umístěn miniparavan výrobků z klientských rodin.

 

Prachatice

Výstava  „Vidět s úsměvem“  v prostorech Úřadu práce v Prachaticích.

 

Ostrava

Kde se mohou děti s postižením vzdělávat?
Pracovníci střediska navštíví školky a školy v Ostravě. 

 

Mníšek pod Brdy 

Jaké je to nevidět?

Kavárna Malý mnich. Náměstí F. X. Šaldy 54, Míšek pod Brdy

Od 15:00 - 20:00 výstava speciálních hraček a pomůcek pro děti se zrakovým postižením. Vyzkoušíte si, jaká je návštěva kavárny po tmě a dozvíte se, co je raná péče.

Pozvánka

 

Tábor

Depistáž mezi lékaři

V tomto týdnu budeme oslovovat pediatry a lékaře specialisty, za účelem informování o službě rané péče a právě probíhajícím „Týdnu rané péče®“.

Infolinka RP

Sociální pracovnice bude celý týden odpovídat na tel: 732 358 136 na dotazy, týkající se rané péče a činnosti centra Kaňka.